dec 13

THE BACKWARDS

Napísal(a) 

Skupina The Backwards začala svoju kariéru v roku 1995 v Košiciach na východe Slovenska. Tak ako aj iné kapely, na začiatku prezentovala vlastnú tvorbu. Popri tom, pre svoju lásku k hudbe a pre vzdanie úcty ich najobľúbenejšej kapele, sa snažila interpretovať hudobnú tvorbu skupiny The Beatles, čo sa nakoniec stalo aj jej hlavným smerom v ďalšom napredovaní. Nebolo to len lacné imitovanie Beatles, ale kompletné naštudovanie od A po Z. The Backwads sa od začiatku snažili o čo najvernejšiu interpretáciu skladieb z každého albumu či singlu.

 

Ako jeden z dôkazov je aj medzinárodné víťazstvo na New York Beatlefeste v roku 1998. V silnej konkurencii spomedzi 36 kapiel zvíťazili The Backwards v „Battle of the Bands“ - „bitke skupín“ o čo najvernejšiu interpretáciu a získali 1.miesto. Jednou z gratulantiek k úspechu bola aj sestra Georga Harrisona, pani Louis Harrison, ktorá podľa jej slov viac než po 30 rokoch opäť počula „sound of The Beatles“ - zvuk Beatles.

The Backwards nemajú iba dokonale vypracovaný zvuk, ale dbajú aj na image, stage look, súhru a produkciu, ktorá určite „zlomí“ aj najzarytejšieho a najkritickejšieho fanúšika. Pre muzikantov a znalcov je najzaujímavejší fakt, že členovia, aby dosiahli čo najvernejší zvuk s originálom, používajú rovnakú hudobnú aparatúru a modely hudobných nástrojov kvalitných značiek ako Vox, Rickenbacker, Gretsch, Höfner , Ludwig, ..atď. Toto všetko sa doteraz odrazilo na cez tisícpäťsto živých vystúpeniach, televíznych programoch, rozhlasových nahrávkach, ktorých kvalita a vernosť interpretácie nakoniec vyústila rokom 2000 v další ojedinelý krok vpred.

Jedným z ďalších veľkých úspechov na medzinárodnom poli bola návšteva USA v apríli roku 2003. Po piatich rokoch sa Backwards, ako "obhájcovia titulu z roku 1998", znova zúčastnili medzinárodného Beatlefestu 2003 v New York City. V súťaži, spolu s ostatnými 44-oma kapelami, za ohlušujúceho revu fanúšikov a silnej konkurencie, získali opäť 1.miesto!!! Vďaka potvrdeniu úspechu spred niekoľkých rokov sa skupine rozbehla nová spolupráca s americkým manažmentom.

V roku 2016 kapela oslávila 20. výročie svojej existencie.

Ďalší koncert bude v ROCK CAFE 13.12.2017.

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

Galéria obrázkov

facebook

newsletter

 

Info o akciách a koncertoch na váš e-mail. Prihláste sa a buďte s nami v kontakte.